درباره ایران کلاچ |AET

ربات شریمپ رور- دانشگاه شریف

شکل1ربات Shrimp Rover نايب قهرمان مسابقات جهانی رباتيک 2003 در کشور ايتاليا، منشاء شکل گيری ایران کلاچ
درباره ایران کلاچ و نحوه شکل گیری گروه ایران کلاچ و برخی افتخارات

در سال 1383 و پس از نايب قهرمانی تيم رباتيک دانشگاه صنعتی شريف در مسابقات جهانی رباتيک ايتاليا، برخی از اعضای تيم که همگی از برترين دانشجويان آن زمان دانشگاه در گرايشهای مختلف فنی و مهندسی بودند، تصميم بر آن گرفتند تا پس از کسب افتخار برای ميهن عزيز اسلامی اين بار در عرصه ای ديگر و در صنعت مملکت به عنوان يکی از نخستين و برترين مجموعه ها در زمينه کنترل اتوماسيون و رباتيک فعاليت خود را آغاز نمايد و به این ترتیب ایران کلاچ ایجاد شد.

به لطف و ياری خداوند و با حسن توجهات مسئولين بخشهای مربوطه، اين شرکت هم اکنون حضور در برخی از پروژه های زيربنايي تحقيقاتی و صنعتی در سطح کشور را در آلبوم افتخارات خود ثبت شده مي بيند.

حضور کارشناسان مجرب و دانش آموخته از برترين دانشگاه صنعتی خاورميانه به همراه حمايت علمی و فنی از طرف برخی از اعضای اين تيم در دانشگاههای MIT ، Stanford ، UBC اين شرکت را از ديگر شرکتهای فعال در اين زمينه کاملا متمايز ساخته است.

مركز تحقيقات پيشرفته اين شرکت سعی دارد تا در ادامه با اتکا به خداوند متعال و با تلاش و پشتکار پرسنل خود، نقش مهمی در سازندگی , اعتلا و پيشرفت ميهن اسلامی ايران و دستيابی به تکنولوژيهای روز دنيا داشته باشد.

افتخارات ایران کلاچ

شکل 2 برخی افتخارات ایران کلاچ در یک نگاه

Description: Description: Description: Description: Description: AMT3.JPG

شکل 3 مکانیزم تعویض دنده برقی پراید منشاء شکل گیری ایران کلاچ

راز انتخاب نام ایران کلاچ به عنوان برند تجاری

معمولا کسب و کارهایی که برای نخستین بار در یک کشور راه اندازی شده و با فاصله بسیار زیاد از رقبا فعالیت دارند، در نام برند خود از عنوان کشور یا قومیت محل فعالیت استفاده می کنند. نمونه های داخلی این نوع را می توان به ایران خودرو ، ایران کاوه ، پارس خودرو، پارس خزر، ایران تایر ، پارس آنلاین و ... نام برد.
ایران کلاچ نیز سالها قبل از رقبای خود هم فعالیت رسمی و حقوقی داشت و هم با توجه به اینکه بزرگترین شرکت فعال در زمینه قطعات مکانیزمهای تبدیل دنده دستی به اتوماتیک از جمله کلاچ برقی بود، نام زیبای ایران کلاچ را هم برای وب سایت خود و هم برای برند گروه تجاری خود انتخاب نمود. این نام هم اکنون نیز استفاده شده و حتی در توسعه های اخیر نیز برنامه برای ارتقای بیشتر آن وجود دارد.

آیا برند ایران کلاچ لزوما نیاز به ثبت دارد؟

پاسخ یک کلمه است خیر. تنها اتفاقی که در صورت ثبت برند انجام می شود این است که شخص دیگری امکان استفاده از این برند را نخواهد داشت. ثبت برند نه یک الزام قانونی بوده صرفا ایجاد حمایت قانونی برای نام تجاری شما ایجاد می کند.
در واقع برند یک دارایی است که وقتی ثبت نشده مثل طلایی است که دم در خانه و بدون صندوقچه روی زمین ریخته اید و هر کسی می تواند به آن حمله کرده و از آن بدزدد.
ایران کلاچ هم نام برند و هم اسم وب سایت ماست و اگر چنانچه از آن زیاد استفاده می شود و کمتر از شرکتهای حقوقی نام برده می شود، به دلیل سهل الادا بودن و زیبا بودن این کلمه است که نشان از قدمت و توانمندی مجموعه ما از دیر باز تا کنون دارد.
و اینکه تا کنون برای ثبت آن اقدامی نشده دلیل واضحی دارد و آن این است که در حال حاضر رقیبی که ایران کلاچ احساس خطر از جانب ایشان بکند، در کشور وجود ندارد و طبیعاتا احساس نیازی به حمایت قانونی نیز نخواهد بود.

فعالیت حقوقی و قانونی ایران کلاچ تحت چه عنوانی است؟

فعالیت حقوقی ایران کلاچ تحت عنوان شرکت نگین فن آور شریف به شماره ثبت 267928 مدیریت می شود که یکی از پرافتخارترین شرکتهای حوزه آپشن در کشور است.
همچنین ایران کلاچ از سال 1397 که پروژه ایمورتال کلاچ در بخش نمونه سازی در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران کلید خورد ، شرکت بازرگانی دانش محور تبدیل خودرو امیری را با شماره ثبت 6790 راه اندازی و تاسیس نمود .

شرکتهای سهامی خاص

لازم به ذکر است از نظر قانونی شرکتهای حقوقی برای فعالیت کاری و مسئولیت پذیری بایستی سهامی خاص بوده و شرکتهای مسئولیت محدود مناسب این نوع فعالیتها نیستند.
به اطلاع می رساند کلیه شرکتهای زیر مجموعه برند ایران کلاچ همه سهامی خاص بوده و با تعهد کامل قانونی مسئولیتهای خود را انجام می دهند.

شرکت الکترو توسعه آسیا صنعت با مسئولیت محدود با برند اتاکو

اخیرا مشاهده شده شرکتهایی که زیر ساخت مناسب قانونی نداشته و به عنوان مسئولیت محدود فعالیت دارند، با ثبت یک نشان تجاری به ایران کلاچ حمله ور شده و مدعی هستند گروه بزرگ ایران کلاچ با چندین شرکت ثبت شده یک شرکت غیر ثبتی و آنها ثبتی هستند.
خوب البته خصوصا برای شرکتهای کوچک ثبت نشان تجاری کاری پسندیده است چرا که خود توان دفاع از برند خود را ندارند. در خصوص اتاکو با مسئولیت محدود از آنجا که نام خود را از اهاکو دیگر شرکت فعال در زمینه کلاچ برقی عاریه گرفته این مساله و تمایل به ثبت کردن حساستر هم بوده است.
اما به هیچ وجه ثبت یک نشان تجاری باعث رفع مشکلات مسئولیت محدود بودن این شرکت نشده و از نظر قانونی اخذ وثایق بزرگ از نمایندگان و حتی گارانتی محصولات تولیدی این شرکت مسئولیت محدود محل اشکال بوده و حد قانونی آن توسط تیم مدیریتی این شرکت نهایتا در حد سرمایه ثبت شده یعنی 10 میلیون تومان می باشد.
این شرکت از لحاظ قانونی توان گارانتی کردن 5 تا نهایتا ده دستگاه کلاچ برقی را دارد و مابقی بصورت غیر قانونی تعهد شده و حتی با شانه خالی کردن مدیریت این شرکت هیچ مسئولیت قانونی متوجه ایشان نبوده و با ثبت کردن عکس لوگوی یک دستگاه خودرو به عنوان برند اتاکو نه وجاهت قانونی بدست آورده و نه مشکلات مسئولیت محدود بودن آن مرتفع شده است.
چرا که برند به شرکت جایگاه قانونی نمی دهد و جزو دارائیهای شرکت محسوب می شود ولی متاسفانه برخی افراد از اطلاعات کم عموم جامعه سوء استفاده می کنند.

آشنایی با مهندس فرشید امیری موسس ایران کلاچ

مهندس فرشید امیری از فارغ التحصیلان برگزیده دانشگاه صنعتی شریف است.
ایشان دوران راهنمایی و دبیرستان را در مرکز تیزهوشان استان کرمانشاه (سمپاد) طی نمود. کسب همزمان عناوین برگزیده کشوری در مسابقات فیزیک و کامپیوتر و در عین حال دانش آموز برگزیده درسی مرکز باعث شد تا به راحتی پای به دانشگاه صنعتی شریف بگذارد.
امیری در دانشگاه صنعتی شریف بصورت همزمان در دو رشته مهندسی مکانیک و مهندسی برق تحصیلات خود را ادامه داده و در هر دو رشته بعنوان دانش آموز نخبه در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده و در نهایت در رشته طراحی خودرو مدرک کارشناسی ارشد گرفت.
در دوران دانشجویی مهندس فرشید امیری به عنوان مسئول دانشجویی آزمایشگاه رباتیک دانشکده مهندسی مکانیک پروژه های متعددی را با همکاری سایر دانشجویان به انجام رساند و مهمترین آنها ساخت ربات Shrimp Rover و کسب عنوان نایب قهرمانی جهان در مسابقات جهانی روبوکاپ جهانی 2003 بود. همزمان ایشان بصورت پاره وقت در شرکت مگاموتور با خودرو آشنا شد.
کسب عناوین مختلف کشوری در جشنواره خوارزمی ، جشنواره بین المللی شیخ بهایی ، انتخاب به عنوان برترین جوان صنعت کشور توسط سازمان ملی جوانان ، انتخاب به عنوان برترین کارآفرین ملی و طراح کسب و کار برگزیده کشوری توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و شهرک علمی و تحقیقاتی شیخ بهایی اصفهان تنها بخشی از افتخارات مردی است که بجای زندگی راحت و ادامه تحصیل در بهترین دانشگاههای اروپا و آمریکا ، حضور در کشور و فعالیت در سخت ترین شرایط و تنگناها را انتخاب نمود.
اما برترین افتخار مهندس فرشید امیری و ایران کلاچ قرار گیری در جمع 50 فناوری برتری ملی بعد از انقلاب با طرح گیربکسهای اتوماتیک AMT و ملاقات اختصاصی با رهبر انقلاب در سال 1386 بود.
در سال 1388 و پس از کسب عنوان برترین فن آفرین کشور در جشنواره شیخ بهایی با توجه به درخشش ممتد مهندس فرشید امیری در حوزه های اجرایی و با توجه به نگاه فنی به عنوان یکی از مدیران ارشد وزرات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دعوت به کار شدند. ایشان 5 سال در حوزه مدیریت کلان در آموزش فنی و حرفه ای به عنوان جوان ترین مدیر کل وزارتخانه فعالیت داشته و در این مدت نیز چندین بارعناوین برترین مدیر ملی و استانی در حوزه تحول اداری و ساختارهای پیشرفته و نوین را کسب نمودند.
مهندس فرشید امیری به دلیل علاقه وافر به صنعت در سال 1393 و با اصرار شخصی از ساختار دولتی کناره گرفت و به ایران کلاچ بازگشت؛ اما اینبار با طراحی جدید در ایران کلاچ منشاء تحولات ارزشمندی شد که تا امروز نیز ادامه دارد. کسب بیش از 70 درصد بازار کلاچ اتوماتیک کشور به عنوان برترین شرکت حوزه کلاچ اتوماتیک و قرار گیری در جمع برترین سازندگان کروز کنترل دریچه گاز برقی و دریچه گاز سیمی و ادوات ویژه افراد کم توان ، انعقاد تفاهم نامه همکاری در جهت ایجاد آزمایشگاههای نوین تست و ارزیابی خودرو، تنها بخشی از نمایش درخشان ایران کلاچ نوین است.

محصولات ایران کلاچ

گیربکس اتوماتیک AMT
ب-کلاچ اتوماتیک اتومید
ج- ایمورتال کلاچ برقی
د- کروز کنترل یونیورسال برای خودروهای دریچه گاز برقی در سه مدل
ه- کروز کنترل یونیورسال برای خودروهای دریچه گاز سیمی در سه مدل
و-کروز کنترل فابریک دریچه گاز سیمی دنا با سوئیچ فابریک
ز- کروز کنترل فابریک دریچه گاز برقی خودروهای جک اس فایو ، برلیانس 300
ح- کروز کنترل نوهازارد مخصوص خودرو اچ سی کراس با سوئیچ فابریک

تائیدیه ها و استانداردهای ایران کلاچ

-تنها دارنده مجوز رسمی عرضه آپشن کلاچ اتوماتیک از خودروسازان در کشور به شماره 376534
-اولین دارنده تائیدیه پلیس راهور و مجوز شماره گذاری برای گیربکس اتوماتیک AMT و کلاچ اتوماتیک در ایران به شماره 13xx1213
-اولین و تنها دارنده تائیدیه استاندارد برای گیربکس AMT در ایران به شماره 61136
-اولین دارنده تائیدیه اداره استاندارد برای کلاچ اتوماتیک در ایران به شماره 74533
-تنها دارنده استاندارد کیفی کارخانه ای در بین شرکتهای آپشن داخلی با 5 عنوان استاندارد ثبت شده در اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران
-اولین دارنده تائیدیه محصولات تولیدی گیربکس AMT و کلاچ اتوماتیک توسط شرکت بازرسی کیفیت نوآوران کیفیت پارس در ایران به شماره 31251
-دارای تائیدیه CE اروپا به شماره 2006/95/EC و 2006/42/EC
-دارای تائیدیه ایزو SWISSCERT به شماره 758716
-دارای تائیدیه عرضه محصولات کروز کنترل در آپشن ایرانخودرو آپکو در خصوص انواع کروز کنترلهای برقی یونیورسال

افتخارات علمی و پژوهشی ایران کلاچ

-قرارگیری در جمع 50 فناوری برتر ملی بعد از انقلاب
-کسب عنوان کارآفرین برتر ملی در سال 1392 در جشنواره کارآفرینان برتر ملی
-کسب عنوان فن آفرین برتر ملی در سال 1388 در جشنواره بین المللی شیخ بهایی
-ثبت عناوین مختلف اختراعات در حوزه کلاچ اتوماتیک و گیربکس اتوماتیک AMT
-کسب رتبه برگزیده جشنواره جوان خوارزمی
-اخذ طرح تائیدی از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران
-چندین دوره طراح برترین کسب و کار ملی
-کسب عنوان برترین شرکت داخلی در جشنواره علم تا عمل