کلاچ برقی (اتومید)- کلاچ اتوماتیک (اتومید)- کلاچ هوشمند (اتومید)

کلاچ اتوماتیک اتومید آخرین نسل کلاچ برقی با امکانات پیشرفته موتور پرقدرت بوش آلمان سردنده بک لایت دار زیبا و مودهای متنوع برای رانندگی راحت تر


صغری خانوم و کلاچ برقی اتومید - قسمت اول
انیمیشن طنز صغری خانوم و کلاچ برقی اتومید - قسمت اول

قدرت کافی برای هر نوع خودرو در کنار زیبایی منحصربفرد و از طرفی امکاناتی که فقط در اتومید هست.
اتومید نسبت به سایر محصولات در بازار چه تفاوتی دارد؟
1- تمام محصولات کلاچ برقی موجود در بازار با موتور برف پاک کن پیکان و پژو 405 ساخته می شوند. در حالیکه اتومید با موتور بوش آلمان ساخته می شود.
2- محصولات حاضر در بازار هیچکدام سردنده مناسبی ندارند خصوصا وقتی شما بخواهید کلاچ برقی را تنظیم کنید عملا لازم است تا سردنده را دمونتاژ کنید. و حتی بعد از مدتی تکرار باز و بسته کردن سردنده آسیب خواهد دید. این درحالیست که شاید یکی از نقاط قوت اتومید سردنده زیبا و بک لایت دار آن می باشد.
3- کلاچ برقی در تمامی شرایط از یک منطق خاص پیروی می کند. این یکی از مشکلات کلاچ برقیهای نرمال است. مثلا همیشه وقتی شما پایتان روی ترمز بگذارید و خودرو را متوقف کنید کلاچ پایین می ماند مگر در حالت خلاص.
اما تصور کنید شما روی یک سربالایی تند هستید. در این حالت برای حرکت مناسب لازم است تا ابتدا در حالیکه پایتان روی ترمز است، کلاچ را اندکی رها نموده تا خودرو در آستانه حرکت قرار گیرد. حالا ترمز را رها کنید و به آرامی حرکت کنید. راننده ها به این حالت نیم کلاچ می گویند. بجز اتومید هیچکدام از کلاچهای برقی قابلیت نیم کلاچ را در حین ترمز گیری ندارند. اما در اتومید با فشار یک دکمه به سیستم می فهمانیم که ما مد نیم کلاچ مد نظرمان هست و لذا سیستم رفتار نیم کلاچی خواهد داشت. با این شرایط خودرو بدون کمترین عقب آمدن روی شیب شروع به حرکت خواهد نمود.
متاسفانه عده ای از افراد بی خرد و نادان که هدفی جز فریب مردم و کلاهبرداری ندارند و عمدتا با برند جعلی تحت عنوان اتاکو با مسئولیت محدود فعالیت دارند، اقدام به انتشار عناوین جعلی مثل اتومید هوشمند نموده اند که نشان از عمق نادانی این افراد به عملکرد کلاچ می باشد و لذا لازم است همشهریان عزیز جهت درک بهتر این مساله با کارشناسان دارای اطلاعات فنی مورد اعتماد مشورت نمایند تا خدای ناکرده فریب این افراد که عمدتا نیز از نیروهای اخراجی ایران کلاچ می باشند، نخورند.

مقدمه: کلاچ گیری در ترافیک و راه حل

برای کسانی که به خودرو و رانندگی علاقه دارند کلاچ گرفتن و و تعویض دنده قسمتی از لذت رانندگی محسوب می‌شود. اما این احساس خوشایند همیشگی نیست زمانی که در ترافیک سنگین قرار می‌گیرند و یا به مدت طولانی رانندگی می‌کنند و مدام باید کلاچ را فشار دهند به احساس خستگی و حتی کمر درد و یا زانو درد تبدیل می‌شود با این حال افرادی که به صورت روزمره مجبور به رانندگی در فواصل طولانی و یا در ترافیک‌های سنگین هستند همواره آرزوی خلاص شدن از کلاچ و کلاچ گرفتن را دارند ! کلاچ گرفتن برای افرادی که در مسیرهای پرترافیک شهری زندگی می کنند نه تنها لذتی ندارد که یک مساله فوق العاده خسته کننده است.
اما از آنجایی که بشر برای هر سختی یک راهکار ساده دارد این مشکل هم با یک فناوری جدید حل می شود . برای خلاص شدن از کلاچ گرفتن راه حل استفاده از خودروهای با گیربکس اتوماتیک است که بسیار پر هزینه و گران قیمت می‌باشد، چون اولا خودروهایی که دارای گیربکس اتوماتیک هستند گران قیمت می‌باشند و نیز خود گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس دستی بسیار هزینه‌بر بوده و دارای هزینه تعمیر و نگهداری چند برابری نسبت به گیربکس دستی است .
راه حل دیگر که کمتر از یک پنجم گیربکس اتوماتیک هزینه دارد و تقریبا بر روی هر خودرویی قابل نصب است کلاچ برقی می‌باشد. اما کلاچ برق چیست و چگونه عمل می‌کند؟ که در این مقاله به توضیح آن می‌پردازیم.
کلاچ برقی یک مجموعه الکترومکانیکی می‌باشد که با نصب روی خودرو، دیگر نیازی به پای چپ در رانندگی را از بین می برد. با این اوصاف در جاهایی مثل ترافیک که گیربکس دستی آزار دهنده است و ما تعویض دنده نداریم و فقط کلاچ و ترمز استفاده می کنیم کلاچ برقی دقیقا شبیه گیربکس اتوماتیک عمل می کند. ازطرفی در حین حرکت و تعویض دنده کماکان امکان بهره گیری از چابکی گیربکس دستی و لذت بردن از رانندگی وجود دارد.
اگرچه گیربکس‌های اتوماتیک برای رانندگی درون‌شهری گزینه مناسبی به شمار می‌آید اما، قیمت گزاف، مصرف سوخت زیاد و هزینه تعمیر و نگهداری بیشتر آنها باعث می‌شود تا همه نتوانند از آنها استفاده کنند. همچنین گیربکس‌های اتوماتیک عموماً تنبل و کندذهن هستند و باعث افزایش مصرف سوخت می‌شوند، همچنین به‌هیچ‌وجه حس تعویضک2 دنده به‌صورت دستی را ندارند.

تعریف کلاچ برقی و جایگاه آن


کلاچ-برقی-اتومید-1
کلاچ برقی اتومید

سيستم كلاچ برقی يك دستگاه الكترومكانيكي متشکل از چهار قطعه شامل : 1- پمپ کشنده که عمدتا الکتریکی است، 2- برد کنترلی که فرامین لازم را به پمپ صادر می کند، 3- رابط کاربری که شامل یک شاسی روی سردنده برای عملکرد و تعدادی کلید جهت تنظیم می باشد، 4- سیم کشی که سه قطعه فوق را به هم و به سنسورهای خودرو ارتباط می دهد.
پس از نصب آن بر روي خودرو ديگر نيازي به گرفتن كلاچ با پا براي تعويض دنده و يا نيم كلاچ نمي باشد.
در مدلهایی که اخیرا با نام تجاری اتومید عرضه شده سیستمی تعبیه شده که خودرو در حین فشردن پدال ترمز نیم کلاچ کند و لذا امکان حرکت روی شیبهای تند بدون کمترین عقب روی وجود دارد.
نصب اين سيستم برروي خودرو باعث مي گردد بدون تعويض يا دستكاري در گيربكس البته با هزينه اي بسيار كمتر خودرو شما در ترافيك و يا سر بالايي ها دقيقا مشابه خودروي دنده اتوماتيك عمل نمايد. به طور خلاصه از لحظه استارت خودرو تا زمان خاموش نمودن خودرو، نیازی به استفاده از پدال کلاچ نیست هر چند که تنها با فشردن یک شاسی می توان خودرو را به حالت اولیه و کلاچ پایی برگرداند.
در سیستم کلاچ برقی فقط عمل کلاچ گیری اتوماتیک انجام می‌شود و عمل تعویض دنده به صورت دستی و توسط راننده انجام می‌شود، هم افزایش دنده و هم معکوس کردن را خود راننده انجام می‌دهد.  با نصب کلاچ برقی بر روی خودرو سر دنده به نوع برقی متناسب با کلاچ برقی تعویض می‌شود که بر روی آن یک شاسی قرار دارد به نحوی که هنگامی که راننده خودرو را روشن نموده و قصد حرکت دارد ابتدا شستی روی دسته دنده را فشار می‌دهد و خودرو را در دنده ۱ قرار می‌دهد و سپس پدال گاز را فشار می‌دهد و همین. خودرو مثل یک ماشین اتوماتیک شروع به حرکت می کند. پس از آن برای هر تعویض دنده شاسی را در حین تعویض دنده فشرده ودنده را جا می زنیم بعد شاسی را رها کرده و سیستم بصورت هوشمند کلاچ را رها می کند.
عملکرد کلاچ برقی فقط برای زمان تعویض دنده نیست بلکه هنگام بالا رفتن از شیب که نیاز به نیم کلاچ می‌باشد و یا زمان ترمز ناگهانی در سرعت‌های بالا وارد عمل و خودرو بدون این که خاموش شود متوقف می شود.
همچنین سیستمهای کلاچ برقی اتومید جدید علاوه براین خواص دارای قابلیتهای ویژه برای تسهیل حرکت در سربالایی و سرپایینی را دارند.
بطور خلاصه باید گفت کلاچ گیری در خودرو یکی از عملیات مکرر رانندگی است که بویژه در شرایط ترافیکی سنگین شهری تنش های عصبی و خستگی های بسیار مزمن و شدیدی را برای رانندگان ایجاد می کند. بعلاوه استفاده از پدال کلاچ برای جانبازان و معلولین و کلیه رانندگانی که از دردهای مزمن کمر ، پا و ستون فقرات رنج می برند ، غیر ممکن یا بسیار مشکل است. طرح کلاچ برقی هوشمند یک سیستم کاملا مکاترونیکی است که عملکرد آن براساس پردازش اطلاعات دریافتی از درخواست راننده ی خودرو (تحریک پدال های گاز و ترمز) و سیگنال های متعارف خودرو (دور موتور و کیلومتر و دریچه گاز و ترمز)، با استفاده از پردازشگر کامپیوتری مجهز به میکرو کنترلر و نرم افزار خاص عملکرد کلاچ می باشد.

 

کلاچ برقی یا تغییر گیربکس به اتوماتیک؟


گیربکس-اتوماتیک-AMT
گیربکس-اتوماتیک-AMT

کلاچ برقی-کلاچ اتوماتیک-کلاچ هوشمند-نظرات درباره کلاج اتومات-معرفی کلاچ برقی و انواع آن و شرکتهای سازنده و کلاچ برقی اتومید

از آنجا که ترافیک‌های سنگین این روز‌ها در شهر‌های بزرگ به امری عادی و اجتناب‌ناپذیر در زندگی ما بدل شده که خواسته یا ناخواسته همه ما با آن سر و کار داریم و این موضوع زمانی آزار‌دهنده می‌شود که خودرو شخصی ما فاقد گیربکس اتوماتیک باشد و در ترافیک‌های طولانی و خسته‌کننده مجبور به گرفتن مکرر پدال کلاچ خودرو باشیم. آنگاه مشاهده می‌شود که آرام آرام دردهایی از ناحیه زانو احساس شده و خستگی راننده در این شرایط هم کاملا مشهود است و باید گفت که رانندگی در ترافیک با خودرویی که دارای گیربکس دستی باشد انرژی بیشتری را از فرد راننده دریافت می‌کند و به همین دلیل خستگی راننده دو چندان می‌شود و این قضیه در خودروهایی که مجهز به گیربکس اتوماتیک هستند کمتر دیده شده و راننده از آسایش نسبی در ترافیک‌های سنگین و پرتراکم برخوردار است.
برای رفع این مشکل باید چاره‌ای اندیشید، ایده‌ای که به ذهن راننده خودرو می‌رسد تغییر گیربکس دستی خودرو به نوع اتوماتیک است که این عمل نیز شرایط و مشکلات خاص خود را دارد که باید به این شرایط، هزینه‌های بالای این کار را و مشکلات عدم تطبیق این سیتستم با خودرو را اضافه کرد و ‌اگر این کار بخواهد صورت بگیرد، باید گیربکس اتوماتیکی انتخاب شود که با پیشرانه خودرو هماهنگی داشته باشد تا سبب اتلاف انرژی پیشرانه خودرو نشود و در این خصوص باید یاد‌آور شد که اغلب گیربکس‌های اتوماتیکی که ‌‌روی خودرو‌ها توسط مراکزاینکارنصب می‌شود گیربکس‌های غیر‌فابریک خودرو بوده که سبب می‌شود بین پیشرانه و گیربکس خودرو هماهنگی وجود نداشته باشد که این مسئله به خاطر غیر فابریک بودن گیربکس نصب شده است .
لازم به ذکر است برای اینکه هماهنگی بین پیشرانه و گیربکس خودرو به درستی انجام شود کارخانه‌های سازنده خودرو آزمایش‌های متعددیک را انجام می‌دهند تا این هماهنگی‌ها به صورت کامل و استاندارد باشد تا اتلاف انرژی پیشرانه و به دنبال آن مصرف بالای سوخت در خودرو به وجود نیاید.
از طرفی کلاچ برقی در واقع شبیه به یک پای برقی کمکی عمل می کند و تداخلی با ساختار خودرو ایجاد نکرده و لذا مشکلاتی همچون افزایش مصکرف سوخت، افزایش مصرف لنت، کاهش شتاب خودرو، هزینه نگهداری بالا و سایر مواردی که در گیربکس‌های اتوماتیک غیر فابریگ دیده می‌شود در این سیستم وجود نداشته و راننده در صورت دلخواه می‌تواند هر زمانی که تمایل داشته باشد فقط با فشردن یک کلید سیستم را خاموش کرده و خود کنترل پدال کلاچ را در دست بگیرد
کلاچ برقی بدون دستکاری در سیستم موتور و گیربکس خودرو نصب شده و پس از نصب هم در تغییری در شتاب و مصرف سوخت به وجود نمی‌آورد.
عملکرد سیستم کلاچ اتوماتیک هوشمند یا همان کلاچ برقی به گونه ای است که پس از نصب آن بر روی خودرو دیگر نیازی به کلاچ گیری با پا نمی باشد. بدین نحو که جهت تعویض دنده کافی است کلیدی که روی سردنده تعبیه شده است را گرفته و اقدام به تعویض دنده نمایید. در ترافیک های سبک و سنگین شهری نیز عملکردی مشابه خودروهای اتوماتیک دارد به طوری که پس از قراردادن خودرو در وضعیت دنده یک با گرفتن ترمز خودرو متوقف و با رها کردن ترمز خودرو به آرامی شروع به حرکت می نماید( بدون گرفتن کلید روی سردنده) و با فشردن پدال گاز خودرو سریعتر حرکت می نماید.

تاریخچه مختصر کلاچ اتوماتیک

سیستم کلاچ اتوماتیک یا همان کلاچ برقی اولین بار در سال 1993 توسط شرکت خودروسازی BMW بر روی خودرو مدل انگلیسی ALPINA-B12 نصب گردید که مورد استقبال طیف وسیعی از مشتریان این شرکت قرار گرفت. در ایران این سیستم ابتدا از طریق ایران خودرو و با خرید از یک شرکت آلمانی وارد کشور شد و سپس بصورت همزمان دو شرکت داخلی کامیاب و ایران کلاچ در سال 1386 تولید این محصول را با پمپهای کشنده ترکیه ای و آلمانی و در طی قراردادی با شرکت پارس خودرو شروع کردند. شرکتهای سورین سپنتا و اهاکو نیز با یک اختلاف زمانی تولید این محصول را شروع کردند.
در سال 1392 شرکت اتاکو با سیستم بسیار شبیه به اهاکو و توسط مدیر فروش سابق اهاکو تشکیل شد. از سال 1394 شرکت کمو با طرح کلاچ غیر برقی تولید این محصول را شروع نمود.
طبق بررسیها در حال حاضر شرکتهای سورین سپنتا و کامیاب فعالیت خود را متوقف نموده اند.

شرکتهای سازنده کلاچ اتوماتیک / برقی

۱ - کلاچ برقی / اتوماتیک شرکت پژوهشگران الکترونیک خودرو کامیاب از شرکتهای دانش بنیان که در حال حاضر این شرکت تولید ندارد.از سال ۱۳۸۵ فعالیت داشته و سال گذشته فعالیتش متوقف شده است .
۲ - کلاچ اتوماتیک / برقی ایران کلاچ اتومید / اتکو از شرکتهای دانش بنیان که در حال حاضر با دو مدل مختلف کلاچ برقی اتومید و کلاچ هوشمند اتکو فعالیت دارد.از سال 1385 فعالیت دارد .
۳ - کلاچ اتوماتیک / برقی الکترو هوشمند آسیا با برند اهاکو از شرکتهای دانش بنیان که اخیرا با وارنا کنترل ادغام شده است. از سال ۱۳۸۷ فعالیت دارد .
۴ - کلاچ برقی / اتوماتیک الکترو توسعه آسیا صنعت با مسئولیت محدود با برند اتاکو که از سال ۱۳۹۲ فعالیت دارد .
۵ - کلاچ اتوماتیک غیر برقی کمو ( ترمز ماشین ) که با برند کمو از شرکتهای دانش بنیان فعالیت دارد و از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت کرده است .


کلیپ معرفی کلاچ برقی-1

انواع محصولات کلاچ برقی

تفاوت محصولات کلاچ برقی موجود در بازار در بخش پمپ کشنده و برد کنترلی و همچنین فرم سردنده آنها می باشد.
الف- نوع موتورهای مورد استفاده در ساخت کلاچ برقی
شرکتهای اتاکو و اهاکو از موتورهای برف پاک کن پژو 405 و پیکان تولید شرکت اتحاد موتور در ساخت پمپهای کشنده خود استفاده می کنند.
شرکت کمو از کشنده غیر برقی استفاده می کند.
شرکت ایران کلاچ به عنوان پیشکسوت این صنعت در کشور در سیستمهای اتومید که در حال حاضر پرچمدار کلاچ برقی در کشور هستند از موتور بوش آلمان استفاده می کند ولی در سیستمهای با مدل اتکو از موتورهای ولئو وارداتی بهره می برد. همچنین در سیستمهای جدید با عنوان تجاری BDTA و به منظور کاهش هزینه خرید از موتورهای تولیدی اتحاد موتور استفاده نموده است.
ب- بردهای الکترونیکی
در این زمینه عمده محصولات از نظر ظاهری و عملکردی شبیه به هم شده اند و تنها تفاوت در محصولات اتومید ایران کلاچ است که با بردهای c1 خود برنامه های متعددی را به تعریف کاربری کلاچ برقی اضافه نموده است. برنامه مخصوص حرکت روی شیب و سرپایینی و قفل کودک برخی از این قابلیتهای ویژه است.
ج- سردنده:
در حال حاضر بیشتر تولید کننده ها تمامی کلیدهای کنترلی را روی سردنده قرار می دهند. برخی به شکلی عجیب به گونه ای طراحی کرده اند که برای دسترسی به کلیدها باید سردنده دمونتاژ شود.
اما خوشبختانه در سیستم اتومید ایران کلاچ شاسیهای اضافی بسیار زیبا روی سردنده تعبیه شده و دارای بک لایت و حتی نشانگرهای عملکرد کلاچ برقی و مودهای کاری آن می باشد.

معرفی مختصر محصولات کلاچ برقی ایران کلاچ

 

الف- کلاچ اتوماتیک برقی اتومید


کلاچ-برقی-پژو-206
کلاچ-برقی-پژو-206

 این سیستم یک انتخاب فوق العاده برای افراد مشکل پسند است و به عبارت دیگر بهترین و کاملترین کلاچ اتوماتیک موجود در بازار است. چرا که هم از لحاظ موتور کشنده بوش آلمان هم از لحاظ نرمی حرکت بدلیل سنسور دوبل و هم از لحاظ زیبایی بدلیل بکلایت و چراغ نشانگر منحصر بفرد است .ضمن اینکه دارای چند برنامه مخصوص جهت شیب روی و حرکت در سرپایینی و از همه مهمتر قفل کودک است.

ب- کلاچ اتوماتیک اتکو


کلاج-اتوماتیک-اتکو-1
کلاج-اتوماتیک-اتکو-1

کلاچ هوشمند مذکور با نیروی محرکه بوش آلمان کار می کند. اما در ساختار آن از سردنده های مخصوص اتومید بهره گیری نشده و با سردنده های ساده تر ساخته شده است.
همچنین مودهای مخصوص کاری اتومید در این سیستم وجود ندارد.
این سیستم مناسب افرادی هست که دنبال قیمت ارزانتر می گردند ولی نمی خواهند از کیفیت پمپ کشنده نسبت به اتومید کم کنند اما از ظواهر و قابلیتهای ویژه می توانند بگذرند.

ج-کلاچ اتوماتیک بیدیتاکو


سردنده-اتومید-1
سردنده-اتومید-1

این سیستم از لحاظ قطعات بسیار شبیه سیستمهای اتاکو و اهاکو است. در ساخت آن از پمپ کشنده اهاکو بهره گیری شده است. ویژگی بارز آن بکارگیری سیستم اتومید و بردهای c1 در این سیستم است.
قدرت کشش آن متوسط و مناسب خودروهای سبک و متوسط است. ویژگی بارز این سیستم قیمت مناسب آن است. این سیستم از لحاظ بکارگیری سنسور دوبل و بردهای c1 از بقیه هم رده های خود سرتر است . ضمن اینکه منوهای کاری شیب روی و رانندگی در سرپایینی و همچنین قفل کودک در این سیستم نیز تعبیه شده است.

معایب کلاچ اتوماتیک / برقی

افراد مختلفی در اینترنت راجع به مزایا و عیوب کلاچ برقی سخن گفته اند. ضمن پذیرش همه نظرات مثبت و انتقادات سازنده در حال حاضر بهترین آپشن خودرویی برای ماشینهای گیربکس دستی و مواجهه با ترافیکهای شهری و نبود راه حل مناسب دیگر کلاچ برقی است و اینکه مالک خودرو بایستی بر اساس خودرو خود سیستم مناسبی را انتخاب نماید .
ضمن اینکه بسیاری از انتقادات وارده در کلاچ برقی اتومید پاسخ داده شده و عملا می توان کلاچ برقی اتومید را حتی روی خودروی مشکل پسند ترین افراد نیز نصب نمود.

پرسش و پاسخ کلاچ برقی

سوال1: برای خرید کلاچ برقی چقدر باید پول خرج کنیم؟

پاسخ:استفاده از تمام مزایای گیربکس اتوماتیک با پرداخت کمتراز یک پنجم گیربکس اتوماتیک با قیمت مناسب

سوال2: نصب کلاچ برقی برای راننده چه فوایدی دارد؟

پاسخ: با تجهیز خودرو به کلاچ برقی رانندگی متفاوت، آسان تر و آﺭﺍﻡ ﻭ ﺑﯽ ﺩﻏﺪﻏﻪ ﺩﺭ ﺷﻬﺮ را نسبت به حالت گیربکس دستی تجربه می کنیم.
نصب کلاچ برقی باعث ﭘﯿﺸﮕﯿﺮﯼ و یا حداقل عدم تشدید ﮐﻤﺮﺩﺭﺩﻫﺎی ﻣﺰﻥ ﻧﺎﺷﯽ ﺍﺯ ﮐﻼ‌ﭺ ﮔﯿﺮﯼ می شود.
ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺭﺍﻧﻨﺪﮔﯽ ﺍﺳﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺩﺭﺩ ﭘﺎ ﺭﻧﺞ ﻣﯽ ﺑﺮﻧﺪ و ﺭﺍﻧﻨﺪﮔﯽ ﺳﺎﺩﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﺎﻧﺒﺎﺯﺍﻥ ﻭ ﻣﻌﻠﻮﻟﯿﻦ را فراهم می آورد.
ﮐﻼ‌ﭺ ﮔﯿﺮﯼ ﺧﻮﺩﮐﺎﺭ ﺩﺭ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﻭ ﻧﯿﻢ ﮐﻼ‌ﭺ ﺩﺭ ﺳﺮﺑﺎﻻ‌ﯾﯽ خصوصا عدم عقب روی در مدلهای جدید کلاچ برقی مرسوم به اتومید یک امتیاز فوق العاده است و خیال شما را از رانندگی راحت می کند.


کلاچ برقی اتومید-بی نظیر در زببایی قدرتمندترین موتور کشنده و برنامه های متعدد جهت کاربری بهتر
معضلات ترافیک در شهرها

سوال3 : آیا نصب کلاچ برقی به خودرو آسیب نمی رساند؟ بعضی افراد مدعی هستند نصب کلاچ برقی باعث مصرف سریعتر دیسک و صفحه می شود؟ کلا این محصول چه پشتوانه ای دارد؟ برخی نظرات مناسبی در این خصوص ندارند؟

پاسخ : ابتدا توجه داشته باشید که کلاچ گیر خودکار برقی توسط خودرو سازان تایید شده است. لذا نصب آن در صورت انتخاب محصول مناسب برای خودرو هیچ آسیبی به خودور نمی رساند.
از طرفی باعث افزایش عمر دیسک و صفحه کلاچ به علت کاهش خطای کلاچ گیری توسط راننده شده، کاهش مصرف سوخت با توجه به آزاد سازی مناسب کلاچ در ترافیکها را بدنیال خواهد داشت.
همچنین خصوصا در برخی از محصولات تولیدی ﺍﺯ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮﮊﯼ ﺍﺭﻭﭘﺎﯾﯽ ﺑﻮﻣﯽ ﺷﺪﻩ ﺑﺎ ﻗﻄﻌﺎﺕ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﻭ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﺑﺎ ﮐﯿﻔﯿﺖ و قطعات ساخت آلمانی و فرانسوی در ساخت کلاچ گیر برقی استفاده شده است. در نوعی از این محصولات کلاچ گیر برقی از موتور عملگر بوش آلمان که در ساخت بنزهای مدل S-500 استفاده شده بهره گیری می شود. در این مدل سرعت کلاج گیری به زیر 0.2 ثانیه می رسد. حتی موارد دیده شده که از این سیستم برای مسابقات سرعت اتومبیل رانی خریداری شده است.
نصب بدون دستکاری در هیچ یک از قطعات خودرو به صورت کاملا مجزا از قطعات دیگر انجام می گیرد .
قابلیت خاموش نمودن و بازگشتن به حالت با کلاچ پایی ﻗﺒﻞ ﻭ ﺩﺭ ﺣﯿﻦ ﺣﺮﮐﺖ وجود دارد و امکان جابجایی از روی یک خودرو به خودروی دیگر در صورت تعویض خودرو ممکن است.
ﻃﺮﺯ ﮐﺎﺭ آن ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺳﺎﺩﻩ ﻭ ﺍﺳﺎﻥ می باشد و نیازی به انجام تنظیمات اولیه ندارد؛ همچنین نصب آن ساده است. تشخیص دنده خلاص به صورت هوشمند ممکن است.
در صورت بروز مشکل تعمیرات آن به سادگی انجام می گیرد. قابلیت تنظیم موقعیت های انجام نیم کلاچ و تمام کلاچ بصورت دلخواه وجود دارد.
همچنین این محصول مورد تایید اداره استاندارد بخش تائید نوع و پلیس راهور ناجا می باشد. لازم به ذکر است این تائید کلی بوده و اختصاص به نوع خاصی از محصول ندارد.
در خصوص سوال آخر این طبیعی است که درصد کمی از مشتریان با تمام تلاشهای ما ممکن است از محصول تولیدی خصوصا در مدلهای ضعیفتر رضایت کافی را نداشته باشند اما در اینجا دو مطلب وجود دارد و اینکه دقت کنیم در موقع نصب محصول مناسب خودرو و با کیفیت نصب کنیم و بخاطر اندکی ارزانتر خریدن به سمت محصولات با کیفیت پایین تر و ضعیفتر نرویم و مطلب دوم اینکه متاسفانه اخیرا افرادی در کشور ما پیدا شده اند که شغلشان پراکندن دروغ در فضای مجازی به قصد اخاذی است که متاسفانه هیچ اقدامی قانونی هم علیه آنها صورت نمی گیرد.

سوال4: کلاچ برقی روی چه خودروهایی نصب می شود؟

ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻧﺼﺐ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺗﻤﺎﻡ ﺧﻮﺩﺭﻭﻫﺎﯼ ﺍﻧﮋﮐﺘﻮﺭﯼ و کاربراتوری و بنزینی و دیزلی وجود دارد. البته برخی مدلهای موجود در بازار صرفا روی محصولات مشخصی کار می کنند.
طبق بررسی انجام شده بردهای نسل c1 قابلیت نصب روی خودروهای انزکتوری و کاربراتوری و حتی دیزلی را دارند. جالب اینکه برنامه تمام خودروها بطور همزمان روی این برد قرار دارد. ابتکار اصلی سازندگان این مدل برد جا دادن برنامه بیش از 120 مدل خودرو در یک آی سی کوچک است که در مقایسه با سایر سازندگان یک توانمندی فوق العاده محسوب می شود.
همچنین اخیرا رابطهای شبکه can عرضه شده است. که قابلیت اتصال به شبکه کامپیوتری خودرو را دارد و به راحتی امکان اخذ اطلاعات سنسورها از این طریق نیز وجود دارد.
همجنین چنانچه از موتورهای کشنده بوش آلمان استفاده شود به جرات می توان گفت از نظر قدرت کشش هیچ محدودیتی برای نصب انواع خودرو باری و سواری وجود ندارد.
طبق اطلاعات نمونه های نصب شده در موارد به منظور سرعت زیاد در کلاچ گیری در حین حرکت از نمونه های موتور بوش آلمان استفاده شده که تا زیر 0.2 ثانیه سرعت کلاچ گیری را افزایش داده اند.

سوال5 : لطفا برخی از خودروهایی که کلاچ برقی روی آنها به خوبی نصب می شود را نام ببرید؟

پاسخ: در پاسخ به این سوال فرض ما بر این است که موتور کشنده بوش آلمان بوده و برد کنترلی از نوع c1 می باشد. با این توصیف کلاچ برقی روی خودروهای دارای سیم کلاچ و پمپی به شرح زیر
پراید 131و111 با موتورهای یورو 2 و یورو 4 و تیبا و تیبا 2 و ریو با موتورهای یورو 2 و یورو 4
تندر90 و ساندرو دنده ای، سراتو دنده ای ، مگان و سایر خودروهای دستی خانواده رنو
پژو 405 و پارس و سمند انواع مدلهای تولیدی  از جمله TU5 ، GLX ، SLX ،ELX ، EF7
دنا و دنا پلاس Dena ، Dena+
پژو 206 و رانا برای کلیه مدلها از تیپ 2 تا 6 و V8
آردی و روا RD ، وانت پیکان و وانت آریسان
وانت مزدا و انواع خودورهای سواری و باری گروه مزدا
ام وی ام 110 و 110اس و ایکس 33 و ایکس 33 نیو و ام وی ام 315 و 315 نیو و ام وی ام 550 MVM110 , MVM 530 , MVM x33  و MVM550 (برخی از مدلها بدلیل اختلال در برد کنترلی امکان نصب ام وی ام 315 را ندارند)
لیفان 620 و ایکس 60  Lifan 620 , Lifan X60
جک جی 5 و اس فایو Jack J5 , Jack S5
جیلی امگراند Jeely Emegrand
نیسان وانت، نیسان شوکا بنزینی و دیزلی و ماکسیما دنده ای
خودروهای قدیمی کاربراتوری پراید کاربراتوری ، پژو کاربراتوری، آردی کاربراتوری و پیکان سواری و وانت
ون دلیکا، مینی بوس و کامیونت ایوکو  IVECO ، مینی بوس و کامیونت هیوندای کروز Hyundai Crouse ، خانواده بادسان و سایر خودروهای ون و دیزلی در سایز کوچک و بزرگ

 

کلاچ اتوماتیک برقی(هوشمند، اتومید) تیبا ایران کلاچ نجفی تبریز

کلاچ اتوماتیک برقی(هوشمند، اتومید) تیبا ایران کلاچ نجفی تبریز

کلاچ اتوماتیک اتومید نصب روی خودرو تیبا نمایندگی کلاچ برقی تبریز آقای نجفی

کلاچ اتوماتیک هوشمند( برقی، اتومید)پژو ۲۰۶ ایران کلاچ تبریز نجفی

کلاچ اتوماتیک هوشمند( برقی، اتومید)پژو ۲۰۶ ایران کلاچ تبریز نجفی

کلاچ اتوماتیک اتومید روی خودرو پژو ۲۰۶ صندوق دار نمایندگی کلاچ برقی تبریز آقای نجفی

کلاچ اتوماتیک هوشمند (کلاچ برقی ، اتومید) درویشی

کلاچ اتوماتیک هوشمند (کلاچ برقی ، اتومید) درویشی

کلاچ برقی اتومید با موتپر فدرتمند بوش آلمان Bosch سردنده بک لایت دار و مود شیب روی مخصوص نصب توسط عاملیت استان تهران آقای محسن درویشی میدان قزوین کلاچ اتوماتیک هوشمند (کلاچ برقی ، اتومید)

کلاچ اتوماتیک هوشمند ( کلاچ برقی , اتومید ) تندر نود ، بورقانی تهرانپارس

کلاچ اتوماتیک هوشمند ( کلاچ برقی , اتومید ) تندر نود ، بورقانی تهرانپارس

کلاچ اتوماتیک هوشمند با موتور کشنده برقی بوش آلمان مدل اتومید با سردنده بک‌لایت دار و مود مخصوص شیب روی نصب روی تندر نود اجرا آقای مهندس بورقانی عاملیت شرق تهران

کلاچ اتوماتیک هوشمند ( برقی , اتومید ) سمند , ایران کلاچ بورقانی تهرانپارس

کلاچ اتوماتیک هوشمند ( برقی , اتومید ) سمند , ایران کلاچ بورقانی تهرانپارس

کلاچ اتوماتیک هوشمند اتومید با موتور برقی قدرتمند بوش آلمان bosch و سردنده بک لایت دار با امکانات ویژه نصب توسط عاملیت شرق تهران آقای مهندس بورقانی