کلاچ اتوماتیک غیر برقی کمو


کلاچ اتوماتیک غیر برقی کمو
کلاچ اتوماتیک غیر برقی کمو

نام تجاری کمو معرف اولین محصول کلاچ اتوماتیک غیر برقی با فناوری خلاء می باشد.
از نظر فناوری خلاء موتور در سالهای بسیار دور برای بسیاری از کارهای خودور حتی بعنوان محرکه برف پاک کن خودور استفاده می شده است.
سیستم کلاچ اتوماتیک کمو 15 ماه گارانتی دارد و دارای تندیس اختراع بنیاد ملی نخبگان و طرح تائیدی از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران است.


کلاچ اتوماتیک غیر برقی کمو
کلاچ اتوماتیک غیر برقی کمو

اما نکته مهم و در واقع فناوری ویژه ای که این مجموعه حل کرده بحث عدم نیاز به موتور الکتریکی است.
واقعیت این است که کلاچ اتوماتیک با موتور برف کن پیکان و پراید نه قدرت لازم را دارد، نه سرعت لازم را و نه دوام مناسبی دارد. به یک موتور بسیار با کیفیت تری برای کلاچ برقی نیاز است.
تصور کنید از وقتی از درب منزل خارج می شوید تا وقتی که دوباره به منزل بر میگردید هرجا خودرو در حال حرکت است کلاچ اتوماتیک با فشار زیاد در حال کار است.
در حال حاضر تنها در سیستمهای کلاچ برقی اتومید و ایمورتال کلاچ برقی است که این مشکل بصورت اصولی و با بهره گیری از موتورهای الکتریکی بوش آلمان بکار رفته در خودورهای بنز و بی ام و حل شده است.
عملگرهای کلاچ برقی اتومید و ایمورتال کلاچ برقی هم دوام خوب دارند و هم فوق العاده با کیفیت و سریع هستند. با استفاده از مکانیزم بادامک ویژه که اختراع ایران کلاچ است در ایمورتال کلاچ برقی عمر تا 15 سال برای کلاچ برقی تخمین زده می شود.
در جمع بندی باید گفت کمو برای فرار از موتور الکتریکی کلاچ برقی راه خوبی را انتخاب کرده است و این مسیر بسیار موفق تر از استفاده از موتور برف پاک کن ضعیف پیکان بوده است.