آشنایی با کروز کنترل

کروز کنترل ابزاری برای ثابت نگاه داشتن سرعت خودرو در مقدار مورد درخواست راننده است و برای آسودگی رانندگی در مسیرهای طولانی به کار می رود. در این سیستم امکان تثبیت سرعت خودرو در شرایط مختلف بدون استفاده از پدال گاز از طریق کلیدهای واسط فراهم شده است. این کلیدهای واسط هم روی سردنده قابل نصب است و هم به صورت دسته راهنما نصب می­شود. همچنین راننده می تواند از طریق کلیدهای واسط، سرعت خودرو را با دقت یک کیلومتر بر ساعت افزایش یا کاهش دهد. با نگه داشتن این کلیدهای واسط سرعت خودرو بصورت ممتد کاهش یا افزایش می یابد. در صورتیکه راننده پدال ترمز یا کلاچ را فشار دهد و یا سرعت خودرو بیش از ۲۵ درصد از سرعت تنظیم شده کمتر یا بیشتر شود، سیستم کروز کنترل قطع شده و بلافاصله کنترل سرعت خودرو در اختیار راننده قرار می گیرد. در این سیستم آخرین سرعت تثبیت شده در حافظه ذخیره شده و راننده می تواند با فشار دادن یک کلید به طور اتوماتیک سرعت خودرو را روی این سرعت تنظیم کند. بعلاوه راننده می­تواند در صورت نیاز به افزایش مقطعی سرعت خودرو با استفاده از پدال گاز سرعت را افزایش دهد و پس از رها کردن پدال گاز سیستم کروز کنترل سرعت خودرو را بر روی مقدار تنظیم شده تثبیت خواهد نمود. همچنین سیستم دارای یک حافظه دایم می باشد که راننده می تواند با فراخوانی آن پس از خاموش و روشن کردن خودرو نیز مجددا تنها با فعالسازی این حافظه به سرعت دلخواه خود برود .
هنگامیکه راننده این سیستم را فعال می کند،
اگر خودرو با دریچه گاز سیمی باشد، یک موتور الکتریکی پیشرفته وظیفه تنظیم دقیق دریچه گاز را به عهده می گیرد
و اگر خودرو با دریچه گاز برقی باشد، اطلاعات پدال گاز بجای ارسال به ecu  خودرو به برد کروز رفته و برد کروز وظیفه تنظیم مقدار ارسالی فشردگی پدال گاز را بر عهده می گیرد
و راننده می تواند پای خود را از روی گاز برداشته و از طریق کلیدهای روی سوییچ فرمان، سرعت خودرو را افزایش یا کاهش دهد. اما در صورتیکه پدال ترمز یا کلاچ را فشار دهد، سیستم کروز قطع می شود و بلافاصله کنترل سرعت خودرو در اختیار او قرار خواهد گرفت، همچنین این سیستم دارای حافظه است و در صورتیکه بنا به هر دلیلی راننده توسط ترمزگیری سیستم را از حالت کنترل خارج نماید آخرین سرعت تثبیت شده در حافظه ذخیره می شود و راننده می تواند با فشار دادن یک کلید به طور اتوماتیک سرعت ماشین را روی اخرین سرعت موجود در حافظه سیستم تنظیم نماید.

مزایای استفاده از کروز کنترل

امکان تثبیت سرعت خودرو در شرایط مختلف بدون استفاده از پدال گاز
جلوگیری از تجاوز ناخواسته سرعت از محدوده سرعت مجاز
امکان افزایش و یا کاهش دقیق سرعت خودرو تنها با استفاده از کلیدهای واسط
کاهش نوسانات دریچه گاز و در نتیجه کاهش مصرف سوخت
آسایش و راحتی به هنگام رانندگی به ویژه در مسیرهای طولانی
جلوگیری از خستگی راننده ناشی از تمرکز برای ثابت نگهداشتن سرعت، و در نتیجه افزایش امنیت
امکان استفاده از کروز کنترل و تثبیت دقیق سرعت حتی در سرعت های پایین (از ۳۵  km/h به بالا)
امکان استفاده از پدال گاز برای افزایش مقطعی سرعت خودرو در مواردی نظیر سبقت گرفت
قابلیت نصب بدون نیاز به هرگونه تغییر در سیستم برق و مکانیک خودرو و نیز بدون هرگونه برشکاری یا سوراخکاری در مدت زمان بسیار کوتاه

کروز کنترل دسته اهرمی و سردنده فابریک

انواع کروز کنترل فابریک برای خودروهای مختلف با دو سوئیچ دسته اهرمی 207 و نیوفیس 207 و سردنده موجود می باشد. در سمت دیگر کروز کنترل به دو صورت خودروهای با دریچه گاز برقی و خودروهای با دریچه گاز سیمی عرضه می شود. تمامی کروزکنترلهای با دریچه برقی به سیستم دزدگیر کدینگ مجهز هستند.انواع کروز کنترلهای سیمی و برقی دارای حافظه ثابت می باشند.

نحوه استفاده از سیستم

روشن کردن سیستم کروز کنترل (ON-OFF)

برای روشن کردن سیستم کروز کلید  ON روی سردنده را فشار دهید. با فشردن این کلید، لامپ  LED سبز رنگ روی سردنده روشن می­شود و دو بوق پشت سر هم به نشانه روشن شدن سیستم شنیده می­شود. هنگامی که کروز روشن باشد با فشردن این کلید سیستم خاموش می شود. در این حالت LED خاموش شده و یک بوق کوتاه شنیده می شود .

فعال سازی در سرعت مطلوب (Set)

هنگامی که در سرعت مطلوب در حال رانندگی هستید، می توانید با فشار دادن کلید   SETسیستم را فعال کنید. بعد از فشردن این کلید صدای ۲ بوق متوالی شنیده می­شود و لامپ  LED قرمز رنگ روشن می شود. پس از اتمام صدای بوق پای خود را از روی پدال گاز بردارید. سرعت خودرو در همان سرعت ثابت می­ماند. توجه شود که برای فعال شدن کروز کنترل سرعت خودرو باید بیش از 10 کیلومتر بر ساعت باشد .

افزایش یا کاهش سرعت خودرو با کروز

با فعال شدن سیستم در صورتی که قصد افزایش سرعت خودرو را دارید از کلید  SET استفاده کنید. هر بار فشار دادن این کلید باعث افزایش سرعت خودرو در حدود ۱ کیلومتر بر ساعت می شود و در صورتی که قصد کاهش سرعت خودرو را دارید از کلید  RES استفاده کنید. هر بار فشار دادن این کلید باعث کاهش سرعت خودرو در حدود ۱ کیلومتر بر ساعت می شود. ضمنا نگه داشتن هرکدام از دو کلید نیز باعث کاهش یا افزایش ممتد سرعت خواهد شد .

برگشت به سرعت قبلی Resume

از این دکمه زمانی استفاده می‌کنیم که کروز کنترل را قبلاً از مدار خارج کرده باشیم و حال می‌خواهیم آن‌را مجدداً فعال کنیم. اگر به خاطر داشته باشید، کروز کنترل در حین فشار دادن پدال‌ ترمز از مدار خارج می‌شود. با استفاده از این دکمه می‌توان سرعت ثابت قبلی را از حافظه فراخوانی و فعال کرد .

حافظه دایم  در سیستمهای فاقد کلید مجزای حافظه

ذخیره سازی حافظه دایم

برای ذخیره سازی سرعت در حافظه دایم ابتدا خودرو را به سرعت مورد نظر از طریق پدال گاز یا کروز کنترل برسانید. سپس کلید SET را در حالتی که کروز کنترل روشن است به مدت چند ثانیه نگه دارید تا صدای بوق ممتد شنیده شود. سرعت در حافظه دایم ذخیره شده است .

فراخوانی حافظه دایم

در حالتیکه کروز کنترل روشن است و سیستم در مود کروز نیست، مشابه حالتی که برای برگشت به سرعت قبلی بود کلید Res را فشار داده منتها تا شنیدن صدای بوق رها نکنید. پس از صدای بوق سرعت از حافظه دایم فراخوانی و کروز کنترل فعال می گردد .

حافظه دایم  در سیستمهای دارای کلید مجزای حافظه

ذخیره سازی حافظه دایم

برای ذخیره سازی سرعت در حافظه دایم ابتدا خودرو را به سرعت مورد نظر از طریق پدال گاز یا کروز کنترل برسانید. سپس کلید MEM را در حالتی که کروز کنترل روشن است به مدت چند ثانیه نگه دارید تا صدای بوق ممتد شنیده شود. سرعت در حافظه دایم ذخیره شده است .

فراخوانی حافظه دایم

در حالتیکه کروز کنترل روشن است و سیستم در مود کروز نیست، کلید MEM را فشار داده و رها کنید. پس از صدای بوق سرعت از حافظه دایم فراخوانی و کروز کنترل فعال می گردد .

شرایط فعال نشدن کروز

درصورتیکه سرعت کمتر از 10 کیلومتر بر ساعت باشد، فشردن کلیدهای  SET و  RES اثری ندارد و فقط می­توان با کلید  ON/OFF کروز را روشن یا خاموش نمود .
هنگام فعال بودن کروز اگر نیاز به افزایش سرعت مقطعی خودرو باشد (مانند سبقت گرفتن) فشردن پدال گاز تأثیری روی عملکرد کروز ندارد و بعد از رهاسازی پدال گاز سرعت خودرو کاهش یافته و در سرعت تنظیم شده کروز ثابت می­ماند .
سیستم کروز کنترل با فشار دادن پدال ترمز  و یا پدال کلاچ غیرفعال شده و لامپ قرمز حالت سبز در می­آید و بوق متوالی شنیده می­شود. برای فعال سازی مجدد می­توان از کلید(  RESبازیابی سرعت از حافظه) یا کلید  SET استفاده نمود .
فشردن دکمه  ON/OFF در حالتی که سیستم فعال است نیز باعث خاموش شدن کروز می­شود .

نکات ایمنی

هنگام استفاده از سیستم کروز کنترل، عملکرد کلی خودرو را تحت کنترل داشته باشید. سیستم کروز کنترل برای استفاده در بزرگراه­ها و اتوبان­های باز، مستقیم و کم تراکم طراحی شده است. از سیستم کروز کنترل در موارد زیر استفاده نکنید :
جاده های با ترافیک سنگین
جاده های پر پیچ و خم
جاده های لغزنده یا خاکی
مسیرهای با شیب زیاد
از آنجا که سیستم کروز، کنترلی روی ترمز ندارد، در شیب زیاد ممکن است سرعت خودرو از میزان تنظیم شده فراتر رود. بنابراین نیاز است در این شرایط راننده به کمک پدال ترمز از افزایش سرعت جلوگیری کند .
با توجه به ایمنی بودن سیستم از دستکاری و تعمیر آن توسط تعمیرکاران غیر مجاز خودداری نمائید .
سرویس و نگهداری
در صورت بروز هرگونه خطا در سیستم کروز کنترل از فعال کردن آن خودداری کرده و جهت تشخیص و رفع عیب به تعمیرگاه­های مجاز مراجعه کنید. راننده می تواند موارد زیر را بصورت دوره­ای بررسی کند :
عملکرد صحیح ورودیهای گاز، ترمز، دورموتور (یا کلاچ بسته به نوع خودرو) و سرعت
اتصال درست کانکتور عملگر
اتصال صحیح کابل گاز کروز کنترل و خارج نشدن آن از محل نصب شده
تنظیم صحیح و دقیق سیم گاز به نحوی که بیش از اندازه کشیده یا شل نباشد .

سوال:کروز کنترل ایران کلاچ AET روی چه خودروهایی قابل نصب است؟

کلیه محصولات با دسته راهنمای 207 و نیوفیس 207 و همچنین سردنده مناسب و شکیل تحویل مشتریان خواهد شد. خودروهای اچ سی کراس و برلیانس و جک اس فایو دارای سوئیچ اختصاصی هستند.

کروز کنترل خوردهای گاز برقی

کروز کنترل محصولات ایران خودرو شامل پژو 405 و سمند و سمند EF7   و پژو 206 و 207 و دنا و TU5  و سورن با دریچه گاز برقی
کروز کنترل تندر 90 و ساندرو
کروز کنترل بریلیانس
کروز کنترل سراتو
کروز کنترل خودروهای گروه Lifan  شامل X60 , 620 , x50
کروز کنترل محصولات MVM  شامل MVM 110  و MVM 110S  و MVM 315  و MVM X33
کروز کنترل انواع محصولات گروه Toyota
کروز کنترل خودروهای دیزلی با دریچه گاز برقی
کروز کنترل ماکسیما دنده ای
کروز کنترل جیلی
کروز کنترل جک جی 5J5    و جک S5

کروز کنترل خودروهای گاز سیمی

کروز کنترل خودروهای گروه سایپا شامل پراید و تیبا و تیبا 2 و ساینا و ریو
کروز کنترل خودروهای گروه ایرانخودرو شامل پژو 405 و سمند و سمند EF7  و پژو 206 و 207 و TU5   و سورن با دریچه گاز سیمی
کروز کنترل تندر 90 با گاز سیمی
کروز کنترل نیسان وانت
کروز کنترل ماکسیما دنده ای
کروز کنترل ریو

 

کروز کنترل لیفان اتوماتیک دسته اهرمی نیوفیس ۲۰۷ ایران کلاچ دیجی کالا

کروز کنترل لیفان اتوماتیک دسته اهرمی نیوفیس ۲۰۷ ایران کلاچ دیجی کالا

کروز کنترل لیفان اتوماتیک با دسته اهرمی نیوفیس ۲۰۷ محصول ایران کلاچ خرید از دیجی کالا اجرا توسط آقای مهندس احمدی عاملیت مرکزی ایران کلاچ

کروز کنترل - برلیانس ۲۳۰ - دسته اهرمی نیوفیس ۲۰۷ - ایران کلاچ - کابلی - اصفهان

کروز کنترل - برلیانس ۲۳۰ - دسته اهرمی نیوفیس ۲۰۷ - ایران کلاچ - کابلی - اصفهان

کروز کنترل برلیانس سری ۲۰۰ مدل H230 دسته راهنمای اهرمی نیوفیس ۲۰۷ محصول ایران کلاچ اجرا توسط نمایندگی اصفهان آقای مهندس کابلی

کروز کنترل تندر نود دریچه گاز سیمی ایران کلاچ دیجی کالا

کروز کنترل تندر نود دریچه گاز سیمی ایران کلاچ دیجی کالا

نصب کروز کنترل تندر نود L90 دریچه گاز سیمی با دسته نیوفیس ۲۰۷ خرید از دیجی کالا و اجرا توسط آقای مهندس احمدی عاملیت مرکزی ایران کلاچ

کلاچ برقی - کروز کنترل - ریو - ایران کلاچ - احمدی - جاده مخصوص کرج

کلاچ برقی - کروز کنترل - ریو - ایران کلاچ - احمدی - جاده مخصوص کرج

کلاچ برقی اتومید با موتور قدرتمند بوش آلمان کروز کنترل دسته راهنما اهرمی مدل نیوفیس ۲۰۷ با دریچه گاز سیمی ۲ حافظه دائم نصب روی خودرو ریو اجرا توسط عاملیت مرکزی ایران کلاچ آقای مهندس احمدی

خاطرات کروزهای دسته راهنمای قدیم لایت آن تنها دسته کروز در سه سال گذشته

خاطرات کروزهای دسته راهنمای قدیم لایت آن تنها دسته کروز در سه سال گذشته

کروز کنترل طی سه سال حضور AET در همه جنبه ها متحول شد هم اکنون بیش از ده مدل دسته کروز اهرمی یا دسته راهنمای کروز در بازار وجود دارد در حالیکه سه سال دیش لایت آن تنها دسته موجود در بازار بود.