کلاچ اتوماتیک اتکو


				کلاچ اتوماتیک اتکو
کلاچ اتوماتیک اتکو

کلاچ هوشمند اتکو با نیروی محرکه موتور ولئو کار می کند. این موتور مشابه موتورهای بکار رفته در کلاچ اتوماتیک اتاکو و اهاکو می باشد. قدرت کشش آن متوسط و مناسب خودروهای سبک و متوسط است . ویژگی بارز این سیستم قیمت مناسب آن است. این سیستم از لحاظ بکارگیری سنسور دوبل و بهره گیری از بردهای c1 از بقیه هم رده های خود سرتر است. سردنده در کلاچ هوشمند اتکو مشابه سایر نمونه های موجود در بازار و بدون بک لایت است.


				کلاچ اتوماتیک اتکو
کلاچ اتوماتیک اتکو

لازم به ذکر است کلاچ برقی با موتور برف پاک کن پیکان و پراید با عنوان مدل اتکو برای اولین بار در سال 1388 در شرکت ایران کلاچ ساخته شد.
طی قراردادی تعداد 2000 عدد کلاچ برقی از مدل اتکو به شرکت پارس خودرو فروخته شد و هنوز تعدادی از محصولات نصب شده در آن سال روی خودروها بعضا مشاهده می شود.
لذا اینکه بعضا ادعا شده کلاچ برقی اتکو کپی از کلاچ برقی اتاکو هست کاملا کذب بوده چرا که اصولا شرکت اتکو در سال 1392 تاسیس شده و ایران کلاچ به شواهد مدارک و قرارداد 4 سال قبل از ایجاد شرکت اتاکو این محصول را تولید کرده است.
اما به علت اینکه بعدها ایران کلاچ محصولات قویتری ساخت و تاکید چندانی روی برند اتکو نداشت، شرکت الکترو توسعه صنعت آسیا صنعت با مسئولیت محدود آرام آرام حتی مدعی اصل برند اتکو شد.


				کلاچ اتوماتیک اتکو
کلاچ اتوماتیک اتکو

دوستان عزیز برای چک کردن ادعای ما می توانند به شرکت سایپا لجستیک مراجعه نمایند که هنوز هم مدلهای اتکو تولیدی سال 91 شرکت ایران کلاچ را می فروشد.
در واقع محصولات جدید ایران کلاچ ، کلاچ برقی اتومید و ایمورتال کلاچ برقی آنقدر با کیفیت و امکانات ویژه عرضه شدند که به ناچار عرصه نه بر مدل اتکو ایران کلاچ که بر تمامی کلاچهای برقی قدیمی با موتور پیکان به شدت تنگ شده و اگر برخی خرابکاریهای اینترنتی نبود شاید به زودی این مدل کلا از بین می رفت.