همه چیز درباره ایمورتال زالو

درگیری اتاکو با ایران کلاچ از کجا شروع شد؟

همه چیز از یک ویدیو شروع شد. قبل از هر چیز بیایید ویدیو را با هم ببینیم.


ویدیویی که شروع درگیری بر سر زالوی ایمورتال شد

دلیل خود زنی اتاکو به چه منظور بود؟

برای تشریح این مساله بطور خلاصه باید گفت در زمان تهیه این ویدیو اتاکو با مسئولیت محدود یک سردنده جدید برای کلاچ برقی تهیه کرده بود. از طرفی توان لازم برای ارائه یک سیستم نیم کلاچ مناسب برای کلاچ برقی خود را نداشت. اتاکو سعی داشت با این ویدیو جنجالی ثابت کند:
-اتومید ایران کلاچ پس از سه سال دست یافتنی است
-از طرفی نشان دهد اتومید بسیار مضر است تا بتواند با سردنده جدید خود عقب افتادگی چند سال گذشته خود را به یکباره جبران نماید.

پس چرا چنین چرخش عجیبی رخ داد و اتاکو با مسئولیت محدود سیستم کلاچ برقی ناقص خود را تولیدی کرد؟

با فروکش کردن بحران کرونا به یکباره اتفاق عجیبی رخ داد. ایران کلاچ بی سر و صدا یک محصول جدید به نام ایمورتال کلاچ به بازار ارائه داده بود. این محصول دارای خواصی بود که قبل از این هیچ کلاچ برقی نداشت. برخی از این خصوصیات را در اینجا مرور می کنیم:
- شیب روی فوق العاده دقیق و سریع دقیقا مشابه نیم کلاچ یک راننده حرفه ای
- عمر فوق العاده این سیستم که به گفته تیم طراحی ایران کلاچ برای 15 سال کار مداوم طراحی شده و ایران کلاچ گارانتی تعویض 50 ماهه به آن داده بود.
-موتور کشنده پرقدرت بوش آلمان که هم ضدآب بود هم بی نقص کار می کرد.قدرت ورودی آن 150 وات و بر اساس تمام مستندات بین المللی دقیقا مناسب کلاچ برقی بود. در حالیکه سیستم اتاکو با موتور برف پاک کن ضعیف پیکان و با کمک فنر کششی کار می کرد.
-کیفیت شروع به حرکت سه برابر محصولات بازار چرا که کورس کلاچ گیری آن بجای 120 درجه دقیقا 360 درجه مفید بود. چالش #شروع_حرکت_دنده_پنج در اینستاگرام، دهان همه منتقدان را بست. به سرعت کارشناسان خودرو با این قول فناوری آشتی کردند و همه خانواده کلاچ برقی ابراز تمایل برای تست این محصول کردند.

چالش شروع جرکت با دنده 5

-تغییری که در ایران کلاچ رخ داده بود اما اینبار از همه اینها مهمتر بود. مهندس فرشید امیری نابغه شریفی که با افتخارات بی نظیر به حق ایشان را باید پدر کلاچ برقی در ایران دانست و در حال حاضر مدیریت فنی ایران کلاچ را بر عهده دارد، دست به یک دعوت عمومی از تمامی متخصصان آپشن کشور برای توسعه ایمورتال کلاچ زد.
این دعوت عمومی با اجابت بزرگان صنعت آپشن کشور روبرو شد. تواضع و صداقت درخواست پدر کلاچ برقی از یک طرف و ظرفیتهای فوق العاده ایمورتال کلاچ باعث چرخش نگاه عمده متخصصان کشور به این محصول شد.
اتاکو با مسئولیت محدود ابتدا از راه توهین و ارعاب و استفاده از سایتهای متعدد سعی کرد صدای ایمورتال کلاچ را خاموش کند، که نه تنها نشد که اثر معکوس داشت. قابلیتهای ایمورتال کلاچ روز به روز و دهان به دهان می چرخید. مقالاتی درست کردند با وقاحت تمام موتور برف پاک کن پیکان را قویتر و استانداردتر از موتور بوش آلمان بکار رفته در مدلهای خودرو بنز معرفی کردند ولی در واقع بیشتر آبروی برند خود را بردند.
یکی دیگر از اقداماتی که اتاکو با مسئولیت محدود برای مقابله با سیستم عجیب و پیشرفته ایمورتال کلاچ انجام داد، بکارگیری پروژه بسیار ناقص خود بنام اچ ای سی بود که ویدیو آن را دیدید و در ابتدا صرفا برای کوبیدن اتومید درست شده بود و بناچار آن را به عنوان محصولی جدید معرفی نمود تا اندکی از سرعت رشد ایمورتال کلاچ را کم نماید. این ویدیو نیز شبانه از روی سایتها و آپارات اتاکو حذف شد تا هیچ سندی از بی کیفیتی این کارآزمایشگاهی باقی نماند.

داستان زالو در ایمورتال کلاچ از کی علنی شد؟

بعد از چند ماه نبود مدیر اتاکو در صحنه به یکباره با یک ویدیو در اذهان عمومی حاضر شد. ایشان از وجود زالو در سیستم ایمورتال کلاچ صحبت کرد و مدعی شد زالوی موجود در ایمورتال کلاچ به خودرو آسیب می زند. سرو صورت زخمی مدیر اتاکو بخش عجیب این ویدیو بود.
بلافاصله ایران کلاچ در ویدیویی از وجود نوعی ساختار هوشمند برای جلوگیری از کپی کاری شرکت اتاکو با مسئولیت محدود خبر داد و مدعی شد ممکن است زخمی شدن صورت مدیر اتاکو بدلیل تلاش ایشان برای پی بردن به ساختار داخلی نرم افزاری ایمورتال کلاچ بوده است.
ایران کلاچ مدعی شد در برد الکترونیکی این سیستم ساختاری وجود دارد که همچون زالو به سر و صورت افراد کپی کار حمله می کند. حتی مدعی شدند که این زالو صرفا برای جلوگیری از کپی کاری شرکت اتاکو با مسئولیت محدود طراحی شده و فقط به صورت مدیران شرکتهای کپی کار با مسئولیت محدود حمله می کند.
فحاشی بسیار غیر منطقی اتاکو و پاسخ طنز ایران کلاچ به انتقادات باعث انتشار مطالب متعدد در اینستاگرام از جمله #آقای_بو شد.
چرخش 180 درجه برای تولید محصول ناقص اچ ای سی اتاکو و آسیب به خودروهای مردم از یک طرف و مفتضح شدن در موضوع انتقاد به ایمورتال کلاچ باعث آبروریزی بزرگی برای گروه کوچک اتاکو که صرفا با یک سردنده رویای همپایی با ایران کلاچ را داشت، شد.


طنز آقای ریوندی در خصوص گردن نگرفتن بوی کلاچ برقی ماشین پژو پدر آقای مدیر پس از چرخش 180 درجه ای