معایب کلاچ اتوماتیک / برقی

افراد مختلفی در اینترنت راجع به مزایا و عیوب کلاچ برقی سخن گفته اند. ضمن پذیرش همه نظرات مثبت و انتقادات سازنده در حال حاضر بهترین آپشن خودرویی برای ماشینهای گیربکس دستی و مواجهه با ترافیکهای شهری و نبود راه حل مناسب دیگر کلاچ برقی است و اینکه مالک خودرو بایستی بر اساس خودرو خود سیستم مناسبی را انتخاب نماید .
ضمن اینکه بسیاری از انتقادات وارده در کلاچ برقی اتومید پاسخ داده شده و عملا می توان کلاچ برقی اتومید را حتی روی خودروی مشکل پسند ترین افراد نیز نصب نمود.

پرسش و پاسخ کلاچ برقی

سوال1: برای خرید کلاچ برقی چقدر باید پول خرج کنیم؟

پاسخ:استفاده از تمام مزایای گیربکس اتوماتیک با پرداخت کمتراز یک پنجم گیربکس اتوماتیک با قیمت مناسب

سوال2: نصب کلاچ برقی برای راننده چه فوایدی دارد؟

پاسخ: با تجهیز خودرو به کلاچ برقی رانندگی متفاوت، آسان تر و آﺭﺍﻡ ﻭ ﺑﯽ ﺩﻏﺪﻏﻪ ﺩﺭ ﺷﻬﺮ را نسبت به حالت گیربکس دستی تجربه می کنیم.
نصب کلاچ برقی باعث ﭘﯿﺸﮕﯿﺮﯼ و یا حداقل عدم تشدید ﮐﻤﺮﺩﺭﺩﻫﺎی ﻣﺰﻥ ﻧﺎﺷﯽ ﺍﺯ ﮐﻼ‌ﭺ ﮔﯿﺮﯼ می شود.
ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺭﺍﻧﻨﺪﮔﯽ ﺍﺳﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺩﺭﺩ ﭘﺎ ﺭﻧﺞ ﻣﯽ ﺑﺮﻧﺪ و ﺭﺍﻧﻨﺪﮔﯽ ﺳﺎﺩﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﺎﻧﺒﺎﺯﺍﻥ ﻭ ﻣﻌﻠﻮﻟﯿﻦ را فراهم می آورد.
ﮐﻼ‌ﭺ ﮔﯿﺮﯼ ﺧﻮﺩﮐﺎﺭ ﺩﺭ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﻭ ﻧﯿﻢ ﮐﻼ‌ﭺ ﺩﺭ ﺳﺮﺑﺎﻻ‌ﯾﯽ خصوصا عدم عقب روی در مدلهای جدید کلاچ برقی مرسوم به اتومید یک امتیاز فوق العاده است و خیال شما را از رانندگی راحت می کند.


کلاچ برقی اتومید-بی نظیر در زببایی قدرتمندترین موتور کشنده و برنامه های متعدد جهت کاربری بهتر
معضلات ترافیک در شهرها

سوال3 : آیا نصب کلاچ برقی به خودرو آسیب نمی رساند؟ بعضی افراد مدعی هستند نصب کلاچ برقی باعث مصرف سریعتر دیسک و صفحه می شود؟ کلا این محصول چه پشتوانه ای دارد؟ برخی نظرات مناسبی در این خصوص ندارند؟

پاسخ : ابتدا توجه داشته باشید که کلاچ گیر خودکار برقی توسط خودرو سازان تایید شده است. لذا نصب آن در صورت انتخاب محصول مناسب برای خودرو هیچ آسیبی به خودور نمی رساند.
از طرفی باعث افزایش عمر دیسک و صفحه کلاچ به علت کاهش خطای کلاچ گیری توسط راننده شده، کاهش مصرف سوخت با توجه به آزاد سازی مناسب کلاچ در ترافیکها را بدنیال خواهد داشت.
همچنین خصوصا در برخی از محصولات تولیدی ﺍﺯ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮﮊﯼ ﺍﺭﻭﭘﺎﯾﯽ ﺑﻮﻣﯽ ﺷﺪﻩ ﺑﺎ ﻗﻄﻌﺎﺕ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﻭ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﺑﺎ ﮐﯿﻔﯿﺖ و قطعات ساخت آلمانی و فرانسوی در ساخت کلاچ گیر برقی استفاده شده است. در نوعی از این محصولات کلاچ گیر برقی از موتور عملگر بوش آلمان که در ساخت بنزهای مدل S-500 استفاده شده بهره گیری می شود. در این مدل سرعت کلاج گیری به زیر 0.2 ثانیه می رسد. حتی موارد دیده شده که از این سیستم برای مسابقات سرعت اتومبیل رانی خریداری شده است.
نصب بدون دستکاری در هیچ یک از قطعات خودرو به صورت کاملا مجزا از قطعات دیگر انجام می گیرد .
قابلیت خاموش نمودن و بازگشتن به حالت با کلاچ پایی ﻗﺒﻞ ﻭ ﺩﺭ ﺣﯿﻦ ﺣﺮﮐﺖ وجود دارد و امکان جابجایی از روی یک خودرو به خودروی دیگر در صورت تعویض خودرو ممکن است.
ﻃﺮﺯ ﮐﺎﺭ آن ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺳﺎﺩﻩ ﻭ ﺍﺳﺎﻥ می باشد و نیازی به انجام تنظیمات اولیه ندارد؛ همچنین نصب آن ساده است. تشخیص دنده خلاص به صورت هوشمند ممکن است.
در صورت بروز مشکل تعمیرات آن به سادگی انجام می گیرد. قابلیت تنظیم موقعیت های انجام نیم کلاچ و تمام کلاچ بصورت دلخواه وجود دارد.
همچنین این محصول مورد تایید اداره استاندارد بخش تائید نوع و پلیس راهور ناجا می باشد. لازم به ذکر است این تائید کلی بوده و اختصاص به نوع خاصی از محصول ندارد.
در خصوص سوال آخر این طبیعی است که درصد کمی از مشتریان با تمام تلاشهای ما ممکن است از محصول تولیدی خصوصا در مدلهای ضعیفتر رضایت کافی را نداشته باشند اما در اینجا دو مطلب وجود دارد و اینکه دقت کنیم در موقع نصب محصول مناسب خودرو و با کیفیت نصب کنیم و بخاطر اندکی ارزانتر خریدن به سمت محصولات با کیفیت پایین تر و ضعیفتر نرویم و مطلب دوم اینکه متاسفانه اخیرا افرادی در کشور ما پیدا شده اند که شغلشان پراکندن دروغ در فضای مجازی به قصد اخاذی است که متاسفانه هیچ اقدامی قانونی هم علیه آنها صورت نمی گیرد.

سوال4: کلاچ برقی روی چه خودروهایی نصب می شود؟

ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻧﺼﺐ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺗﻤﺎﻡ ﺧﻮﺩﺭﻭﻫﺎﯼ ﺍﻧﮋﮐﺘﻮﺭﯼ و کاربراتوری و بنزینی و دیزلی وجود دارد. البته برخی مدلهای موجود در بازار صرفا روی محصولات مشخصی کار می کنند.
طبق بررسی انجام شده بردهای نسل c1 قابلیت نصب روی خودروهای انزکتوری و کاربراتوری و حتی دیزلی را دارند. جالب اینکه برنامه تمام خودروها بطور همزمان روی این برد قرار دارد. ابتکار اصلی سازندگان این مدل برد جا دادن برنامه بیش از 120 مدل خودرو در یک آی سی کوچک است که در مقایسه با سایر سازندگان یک توانمندی فوق العاده محسوب می شود.
همچنین اخیرا رابطهای شبکه can عرضه شده است. که قابلیت اتصال به شبکه کامپیوتری خودرو را دارد و به راحتی امکان اخذ اطلاعات سنسورها از این طریق نیز وجود دارد.
همجنین چنانچه از موتورهای کشنده بوش آلمان استفاده شود به جرات می توان گفت از نظر قدرت کشش هیچ محدودیتی برای نصب انواع خودرو باری و سواری وجود ندارد.
طبق اطلاعات نمونه های نصب شده در موارد به منظور سرعت زیاد در کلاچ گیری در حین حرکت از نمونه های موتور بوش آلمان استفاده شده که تا زیر 0.2 ثانیه سرعت کلاچ گیری را افزایش داده اند.

سوال5 : لطفا برخی از خودروهایی که کلاچ برقی روی آنها به خوبی نصب می شود را نام ببرید؟

پاسخ: در پاسخ به این سوال فرض ما بر این است که موتور کشنده بوش آلمان بوده و برد کنترلی از نوع c1 می باشد. با این توصیف کلاچ برقی روی خودروهای دارای سیم کلاچ و پمپی به شرح زیر
پراید 131و111 با موتورهای یورو 2 و یورو 4 و تیبا و تیبا 2 و ریو با موتورهای یورو 2 و یورو 4
تندر90 و ساندرو دنده ای، سراتو دنده ای ، مگان و سایر خودروهای دستی خانواده رنو
پژو 405 و پارس و سمند انواع مدلهای تولیدی  از جمله TU5 ، GLX ، SLX ،ELX ، EF7
دنا و دنا پلاس Dena ، Dena+
پژو 206 و رانا برای کلیه مدلها از تیپ 2 تا 6 و V8
آردی و روا RD ، وانت پیکان و وانت آریسان
وانت مزدا و انواع خودورهای سواری و باری گروه مزدا
ام وی ام 110 و 110اس و ایکس 33 و ایکس 33 نیو و ام وی ام 315 و 315 نیو و ام وی ام 550 MVM110 , MVM 530 , MVM x33  و MVM550 (برخی از مدلها بدلیل اختلال در برد کنترلی امکان نصب ام وی ام 315 را ندارند)
لیفان 620 و ایکس 60  Lifan 620 , Lifan X60
جک جی 5 و اس فایو Jack J5 , Jack S5
جیلی امگراند Jeely Emegrand
نیسان وانت، نیسان شوکا بنزینی و دیزلی و ماکسیما دنده ای
خودروهای قدیمی کاربراتوری پراید کاربراتوری ، پژو کاربراتوری، آردی کاربراتوری و پیکان سواری و وانت
ون دلیکا، مینی بوس و کامیونت ایوکو  IVECO ، مینی بوس و کامیونت هیوندای کروز Hyundai Crouse ، خانواده بادسان و سایر خودروهای ون و دیزلی در سایز کوچک و بزرگ